Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych prezentowana w Oddziale dla Dzieci. Czynna do15.06.2011r.
Gość specjalny wieczoru - Janusz Saługa w recitalu Nic byś nie zyskał gdybyś miłości nie miał.
Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Księdza Michała Potaczało „Apostoł dobroci”, Parafię Matki Boskiej Ostrobramskiej w Chrzanowie, Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie pełniącą funkcje Biblioteki Powiatowej, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie - Grupa Twórcza „Cumulus”.
pod patronatem honorowymJego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza oraz pod patronatem medialnym Tygodnika „Przełom”
Rozdanie nagród – Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10c, 27.05.2011
Jury w składzie:
• Lucyna Szubel – poetka,
• Ewelina Deluga - Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa
• Jolanta Kupiec – prezes Grupy Twórczej „Cumulus” MOKSiR Chrzanów,
• Antoni Dobrowolski – przewodniczący jury - poeta, literat, - Grupa Twórcza „Cumulus”
Spośród 35 nadesłanych na konkurs prac, następujące nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Kategoria poezja – dorośli:
I miejsce i Grand Prix konkursu– godło ”Pantarhei” Katarzyna Żak – Myślenice
Nagroda: Wycieczka do Brukseli z osobą towarzyszącą, album
dwa równorzędne II miejsca
godło „Watra” – Zbigniew Tomski Chrzanów
Nagroda: Odtwarzacz MP3, książka Ks. S. Misiniec, Jan Paweł II w Księżówce i pod Giewontem
godło „Zieleń” – Karol Koryczan Chrzanów
Nagroda: Odtwarzacz MP3, książka Ks. S. Misiniec, Jan Paweł II w Księżówce i pod Giewontem
dwa równorzędne III miejsca
godło „Podróżnik” za wiersz „Przesłanie” Ernestyna Lewandowska Chrzanów
Nagroda: suszarka do włosów, książka Ks. S. Misiniec, Jan Paweł II w Księżówce i pod Giewontem
godło „Motylek” Arleta Władymiruk Psary
Nagroda: suszarka do włosów, książka Ks. S. Misiniec, Jan Paweł II w Księżówce i pod Giewontem
Wyróżnienie specjalne:
Godło „Listek” Monika Leduchowska Oświęcim
Nagroda: Album
książka „Chrzanowskie krajobrazy”
Wyróżnienie:
godło „Poduszka” Agata Chłopek Chrzanów
Nagroda: album
Dyplomy za udział otrzymują:
Godła: „Siłacz” Sebastian Wojtczak Chrzanów, „Begonia” Helena Wielgus” Chrzanów, „Kopciuszek 8” Zofia Paliwoda Wygiełzów, „Różyczka” Maria Gałka Tenczynek, „Toja” Ewa Florek Chrzanów, „Jaśmin” Piotr Golik Chrzanów, „Ancura” Anna Niedzielczyk Płaza, godło „BaJan” Barbara Janeczek Chrzanów
Kategoria proza – dorośli:
I miejsce godło „Borówka” Katarzyna Ewa Sowa Lipsko nad Wisłą
Nagroda: Odtwarzacz MP4 , książka Ks. S. Misiniec, Jan Paweł II w Księżówce i pod Giewontem
II miejsce godło „Gija” Eligia Aleksandrowicz Gąsior Chrzanów
Nagroda: Odtwarzacz MP3, książka Ks. S. Misiniec, Jan Paweł II w Księżówce i pod Giewontem
III miejsce godło „Musialik” Janusz Musialik Chełmek
Nagroda: Pendrive, książka Ks. S. Misiniec, Jan Paweł II w Księżówce i pod Giewontem
Wyróżnienie
Godło: „ALPA MAYO” Anna Krzemień Oświęcim
Nagroda: album
Dyplomy za udział otrzymują:
Godła: „Muzyk” Mateusz Paździor Chrzanów, „Ja Kamila” Kamila Zajączkowska Jaworzno, „Barbara” Barbara Lechowicz Chełmek, „Piotr” Piotr Zgudziak Chełmek, „Mery” Maria Graboń Chrzanów, godło „Nihilistyczna” Ligia Lichota Chrzanów
Kategoria poezja – młodzież:
I miejsce: godło „ Stokrotka” Małgorzata Bielczyc Czechowice –Dziedzice
Nagroda: aparat fotograficzny, książka Nasz Człowiek w niebie. Jan Paweł II
II miejsce: godło „PG” Paulina Galas Chrzanów
Nagroda: Odtwarzacz MP3, książka Nasz Człowiek w niebie. Jan Paweł II
Wyróżnienie godło „Roszpunka” Sylwia Pomarańska Chrzanów
Nagroda: album, książka Nasz Człowiek w niebie. Jan Paweł II
Dyplom za udział otrzymuje godło „TAMTEN” Szymon Florek
Kategoria proza – młodzież:
I miejsce godło „Watykan” Agnieszka Celarek Zagórze
Nagroda: Odtwarzacz MP3, książka Małgorzata Skowrońska, ks. Robert Nęcek, Chłopiec z Wadowic
II miejsce godło „Barwne liście” (brak danych)
Nagroda: Odtwarzacz MP3, książka Małgorzata Skowrońska, ks. Robert Nęcek, Chłopiec z Wadowic
III miejsce „KATHERINE” Katarzyna Liszka Chrzanów
Nagroda: suszarka do włosów, książka Małgorzata Skowrońska, ks. Robert Nęcek, Chłopiec z Wadowic
Dyplomy za udział otrzymują godła: „Pierwiosnek” Mirela Mąsiorska Chrzanów, „Pióro” Klaudia Barańska Zagórze, „Słońce” Aleksandra Celarek Zagórze
Nagrody w obu konkursach (literacko – poetyckim, plastycznym) ufundowali:
1. Stowarzyszenie Przyjaciół Księdza Michała Potaczało „Apostoł Dobroci”
2. Europoseł Paweł Kowal
3. Europosłanka Róża Thun
4. Adam Potocki – Starosta Powiatu Chrzanowskiego
5. Krzysztof Zubik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie
6. Janusz Szczęśniak – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini
7. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
8. Ks. Krzysztof Burdak – proboszcz parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej
9. Ks. Stanisław Jaśkowiec – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach
10. Alicja Molenda – Firma Wydawnicza Przełom w Trzebini
11. Michał Dąbrowski - Stowarzyszenie Przyjaciół Księdza Michała Potaczało „Apostoł dobroci”
12. Firma z Libiąża
Oprac. Olga Nowicka, Dział promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa